Yaşam

Yüksek kitap fiyatları, okuyucuları dijital olarak okumaya teşvik ediyor

ensonhaber.com

Günümüz dünyasında teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte, kitap Okuma alışkanlıklarımızda büyük değişimler yaşanıyor. Şimdi birçok okuyucu kitabıne- ile değiştirildi kitabınÇağdaş bir okuma deneyimine sahip olmayı tercih ediyor.

Çünkü, kitap severler son zamanlarda dijital kitap okuma platformlarında kitap okumayı tercih ediyor. Kitap fiyatlarının yüksek olması kitap severleri dijital okumaya yönlendiriyor. Bir kitabın ortalama fiyatı 50 TL olarak görülüyor.

Dijital platformların en büyük avantajlarından biri de yazarların kitaplarını hızlı ve kolay bir şekilde binlerce okuyucuya ulaştırabilmesidir.

geleneksel yayınevleri; Bir kitabı basmak, saklamak, dağıtmak ve pazarlamak zaman, para ve başka kaynaklar alırken dijital platformlarda bu durum ortadan kalkıyor.

Bölünmüş okuyucu

Gelişmekte olan dijital medya

Dijital medyanın gelişmesi kitap okuma oranını da düşürmektedir. Yapılan bir araştırmaya göre; İnternette en çok vakit geçiren ülkelerden biriyiz. Öte yandan günde bir dakikamızı kitap okuyarak geçiriyoruz.

okuma kültürü

Güçlü bir okuma kültürü yaratmak için okulların, öğretmenlerin, yerel kütüphanelerin ve tabii ki ailelerin işbirliği; Çocukların yaşına ve beklentilerine uygun yaratıcı proje ve etkinliklerle okuma kültürünün benimsetilmesi onlar için değerlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu