Haber

Son dakika: 3 bölgemiz için kar yağışı uyarısı! Meteoroloji’den yeni rapor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin genelinin parçalı ve çok bulutlu, İç Anadolu (Konya ve Karaman hariç), İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu (Malatya hariç), Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Diyarbakır, Batman ve Siirt yağışlı olacak. .

Yağışların Elazığ, Diyarbakır ve Batman çevrelerinde yağmur, diğer yağış alan bölgelerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Ülkemiz genelinde hava sıcaklığının mevsim normallerinin altında seyretmesi bekleniyor. Rüzgarın ağırlıklı olarak kuzey ve kuzeybatı, İç Ege’nin iç kesimleri, Akdeniz’in iç kesimleri ve İç Anadolu’nun güney ve doğusundan, kuzey ve kuzeybatıdan ve güneybatıdan güneydoğudan esmesi bekleniyor. Doğu Anadolu, kuvvetli ve yer yer fırtınalı (50-70 km/s) şeklinde.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI

Rüzgarın İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’nun güney ve doğusundan kuzey ve kuzeybatıya, Doğu Anadolu’nun güneydoğusundan güneydoğuya doğru kuvvetli ve yer yer fırtınalı (50-50- 70 km/h), ulaşımda aksamalar, çatının uçması, ağaç devrilme gibi oluşabilecek olumsuz etkilere karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekiyor.

Çığ TEHLİKESİNE DİKKAT

Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek yamaçlarında çığ riski bulunduğundan dikkatli olunmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu