Ekonomi

Meslek liseli gençler günlük ekmek üretmeye devam ediyor

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ’81 İlde 100 Ekmek Fırını’ projesiyle Bayburt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne kazandırılan fırın atölyesi, deprem sonrası ulaşımlı eğitim için ekmek üretmeye devam ediyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bayburt Valiliği himayesinde tüm imkanlarını seferber ederken, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ekmek atölyesi depremzedeler için günlük 15 bin adet ekmek üretirken, üretilen ekmekler, bakanlık ve valilik koordinasyonunda deprem bölgesine gönderildi. Depremle mücadele sürecinde 100 bin ekmek üretimiyle depremzedelere destek sağlayan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 20 Şubat’tan bu yana taşımalı eğitim kapsamında öğrenciler ve kendi öğrencileri için günde 4 bin ekmek üretiyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, “Büyük acılar ve kayıplar yaşadığımız bu dönemde, bu süreci milli birlik ve beraberlik ruhu içinde aşacağımıza inanıyorum. Yaşanan feci felaketin ardından depremden etkilenen bölgeye yapılan yardımlar için güzel ülkemin vatandaşları ve eğitim camiamız ile Valiliğimiz koordinasyonunda başta Mesleki ve Teknik Bölüm olmak üzere tüm ekibimiz ve öğrencilerimizle birlikte çalıştık. Anadolu Lisesi personeli, deprem bölgesi için çalışma süresi kavramına bakılmaksızın Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diledi. – BAYBURT

haber-ergene.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu