Haber

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, çalışanlarına yüzde 66,77 oranında zam yaptıklarını açıkladı

Yüzde 66,77 zam alacak belediye çalışanlarına ek zam yaptıklarını açıklayan Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, “İkramiye ve tatil paralarını da eklediğimizde çalışanlarımızın en düşük maaşı 37 bin TL oldu.”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, belediye bünyesinde görev yapan KÖRPAŞ ve ekip personeline zam müjdesini verdi. Belediye-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Ertuğrul Çınar ile bir araya gelerek değerlendirmelerde bulunan Önder Söğüt, daha sonra Başkan Yardımcısı İbrahim Çırpan ve Yerli-Sen yetkililerinin katılımıyla yeni artış oranını açıkladı.

Nihai kararı verdiklerini belirten Başkan Söğüt, “Dün Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İl Başkanımız Şahin Talus ve ilçe belediye başkanlarımızın katılımıyla artış kararı aldık. Bugün sendikalarımızla bir araya geldik. ve son kararı verdi. Yıllık enflasyon yüzde 64.77 artı refah payı 2 puandı. Meslektaşlarımıza toplam yüzde 66.77 zam verecektik. Enflasyon farkı artışını hem emeklilere hem de asgari ücrete uygulama kararı aldık. Tüm çalışanlarımıza toplam zam oranını yüzde 77,45 olarak gerçekleştirdik. En düşük yevmiye 1.096 TL oldu. “Evli ve çocuk sahibi çalışanlarımızın alacağı asgari maaş ise 31 bin 670 TL. Doğal sorumluluk fiyatları istisnadır. İkramiye ve tatil parasını da eklediğimizde çalışanlarımızın en düşük maaşı 37 bin TL oluyor” dedi.

5 yılda kadrosuyla güzel hizmetler verdiklerini vurgulayan Söğüt, “5 yılda çalışanlarımızla güzel hizmetler yaptık. Çalışma arkadaşlarımız yapılan her işte büyük emekler verdi. Tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. çabaları. İyi şanslar.” – KOCAELİ

keban-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu