Haber

Avukat piyasa fiyatının altında araba vaad ederek 25 kişiyi dolandırdı

BURSA’da avukat Yusuf Ç.’nin karıştığı olayla ilgili soruşturma kapsamında 19 kişi gözaltına alındı. 25 kişiyi piyasa fiyatının altında bir fiyata sıfır araba sahibi olma vaadiyle dolandırdıkları iddiasıyla tutuklandı. Yusuf Ç.’nin olduğu belirtildi. müştekilerden aldığı parayı izlerini kapatmak amacıyla şüphelilere gönderdi.

Aynı zamanda ünlü otomobil markalarının satış ve servisini yapan bir firmanın avukatlığını da yapan ve Bursa Barosu’na kayıtlı olan Yusuf Ç.’nin, otomobilleri piyasa fiyatının altında satma vaadiyle dolandırıcılık yaptığı iddia edildi. Dolandırıcılık, avukat Yusuf Ç.’ye yüklü miktarda para veren şahısların ortaya çıkmasıyla ortaya çıktı. kendisine ulaşamayıp şikayette bulundu. Toplam 150 milyon lira ödeyen 10 mağdurun şikayeti üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Babası aynı zamanda Bursa Sulh Ceza Hakimi olan avukatın Gürcistan’a kaçtığı belirlendi. Avukat Yusuf Ç. Ekim 2023’te ‘nitelikli dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilik’ suçlamasıyla yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheli, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü’ndeki işlemlerin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Avukat Yusuf Ç.’nin de gözaltına alındığı iddia edildi. Hakim olan babasının banka hesabından 800 bin lira çekti.

AYRICA babasının banka hesaplarını da boşalttı.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili soruşturma kapsamında yürütülen operasyonda 19 kişinin daha gözaltına alındığını duyurdu. Başsavcılıktan yapılan açıklamada, “Cumhuriyet Başsavcılığımızca ‘Nitelikli dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilik’ suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında; şüpheli YC’nin dolandırıldığı iddia edilen olaya ilişkin Kazanç vaadiyle 25 müşteki, Başsavcılığımızın talimatı üzerine Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekiplerince şüphelilere yönelik gerçekleştirilen operasyonda Şüpheli Y.Ç.’nin, müştekileri dolandırarak elde ettiği paranın izlerini önlemek amacıyla yüksek bedellerle para gönderdiği 19 şüpheli gözaltına alınarak, Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Soruşturma Şube Müdürlüğü’nde adli süreçler devam ediyor. Soruşturmanın Başsavcılığımız tarafından titizlikle yürütüldüğü, soruşturmanın aşaması ve sonucu hakkında bilgi verileceği kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

merkez-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu