Ekonomi

Çin: BofA’ya Göre En İyi Uzun Vadeli Aykırı Yatırım

Bank of America’nın EPFR Global verilerini kullandığı rapora göre, gelişmekte olan ülke borsaları 24 Ocak’ta sona eren haftada rekor 12,1 milyar dolar kazandı.

Çin, bu artışın ön saflarında yer aldı; buradaki hisse senedi fonları, 11,9 milyar dolar ile Temmuz 2015’ten bu yana en önemli miktarda parayı topladı; bu, tarihteki ikinci en büyük miktar.

Analistler raporlarında, “Gayrimenkul stoklarının değerindeki önemli düşüş, Çin’i ters bahisler için (uzun vadeli yatırımlarla karıştırılmamalıdır) en çekici pazar haline getiriyor” dedi.

Küresel hisse senetlerine odaklanan fonlar 17,6 milyar dolar çekerken, bu miktarın 5,3 milyar doları ABD hisse senetlerine odaklanan fonlara gitti.
Avrupa merkezli fonlar üst üste dördüncü haftada 1,9 milyar dolarlık para çekme deneyimi yaşadı.

Teknoloji hisseleri, ağustos ayından bu yana en büyük yatırım olan 2,8 milyar dolarlık yatırımla üst üste üçüncü hafta da ek fon aldı.

Tahvil piyasasında 14,2 milyar dolarlık net pozitif akım, para piyasası fonlarında ise 7,4 milyar dolarlık artış yaşandı.

Yüksek kredi kalitesindeki tahvillere 8,3 milyar dolarlık bir giriş olurken, gelişmekte olan piyasalardan gelen borçlar üst üste üçüncü haftada da geriledi ve yatırımcılar 900 milyon dolar çekti.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

kozluk-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu