Haber

Aksaray Belediye Başkan Adayı Tuğrul Karacaer Esnaf Ziyaretlerine Devam Ediyor

KEMAL ONUR ATALAY

Aksaray Belediye Başkan adayı Tuğrul Karacaer, esnaflarla birlikte yaptığı gezilere devam ederek vatandaşların sorunlarını dinledi. Aksaraylı esnaf ise, “Pis ve pis. Yolumuz yok, suyumuz yok, minibüsümüz yok, yürüyerek gidip geliyoruz. Kültürpark’ın hemen yanında oturuyorum. Merkez. Ben hep kapının önündeki muhtara, milletvekiline, belediye başkanına toprak atıyorum. 10 kez belediyeye gittim.” “Aradık ama kimse temizlemeye gelmedi. Memnun değilim” dedi.

UYG Partisi Aksaray Belediye Başkanı adayı Tuğrul Karacaer, adaylığının kesinleşmesinin ardından saha çalışmalarına başladı. Taşpınar İlçesi Atatürk Bulvarı’nda esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Karacaer’e, YETERLİ Partisi Aksaray Milletvekili Turan Yaldır ve İYİ Parti İl Lideri Sercan Belgemen eşlik etti.

“GÜMÜŞ VE KİR GEÇİLEMEZ”

Aksaraylı bir vatandaş ise, “Pis ve kirli. Yolumuz yok, suyumuz yok, minibüsümüz yok, yürüyerek gidip geliyoruz. Kültürpark’ın hemen yanında oturuyorum. merkez. Ben hep kapının eşiğindeki muhtara, milletvekiline, belediye başkanına toprak atıyorum. 10 kez.” “Belediyeyi aradık ama kimse gelip temizlemedi. Memnun değilim. Bundan sonra muhtara, milletvekiline ve belediye başkanına oy vermeyeceğim” dedi.

“İNSANLAR GÜVENEBİLECEK BİRİNİ ARIYOR”

Aksaraylı bir esnaf şunları söyledi:

“Sizin adınıza konuşanlara dikkat edin. Ben alternatif olsun istiyorum, bunu açıkça söylüyorum ama maalesef duyduğuma göre bir alternatif yok. Bu adamlara yine vereceğiz diyorlar ama ben ne yapıyorum?” İstediğiniz kendinizi ifade etmenizdir ama bu benim kişisel görüşüm eksik ve yeterli değil.Bir esnaf olarak birkaç sıkıntımız var.Benim de bir lokantam var.50 kalem mal bize yüzde 1 KDV ile giriyor ama çıktığımızda yüzde 10 KDV ile çıkıyoruz. Dolayısıyla vergi açığımızı kapatamıyoruz. 10 lira kazanırken bunun büyük bir kısmını devlete veriyoruz, devlet tacımız olmasına rağmen. Hiçbir şey kazanamıyoruz. . Bunu ne anlatabiliyoruz, ne de sesimizi duyurabiliyoruz. Artık kimse bizi dinlemiyor. Ülkede insanlar esasen dinleyecek, güvenecek, güvenecek birini arıyor. Siz kendinizi anlatabilirseniz herkes arayış içinde. Şu anda kimse bir şey diyemiyor, söyleyeni söyleyemez hale getiriyorlar maalesef, bunu açıkça söylüyorum. Ülkede taş üstüne taş koyan herkese Allah başarı versin. “Bunun adı önemli değil ama artık işlerin yoluna girmesini istiyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu