Haber

Yoğun kar yağışı geliyor! Meteorolojiden son dakika uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Genelinin çok bulutlu ve çok bulutlu, Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Erzurum, Kars, Ardahan, Batman, çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Mardin ve Siirt.

Yağışların kıyı kesimlerde karla karışık yağmur, iç kesimlerde kar, güney kıyı kesimlerinde ise sağanak ve yağmurla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Bolu çevresi ile Zonguldak, Bartın, Karabük ve Düzce illerinin yüksek kesimleri, Kastamonu’nun kuzeyi ile Sakarya’nın güneyi ve doğusunun yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı bekleniyor. Yağmur bekleniyor.

Sabah ve gece saatlerinde pus ve yer yer sis, orta ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı olacağı tahmin ediliyor.

YOĞUN KAR UYARISI:

Bolu çevreleri ile Zonguldak, Bartın, Karabük ve Düzce illerinin yüksek kesimleri, Kastamonu’nun kuzeyinin yüksek kesimleri, Sakarya’nın güneyi ve doğusunun yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı beklendiğinden, kar yağışı beklendiğinden, kar yağışı bekleniyor. Olası aksiliklere (ulaşımda aksama, buzlanma ve donma vb.) karşı dikkatli olun ve önlem alın. .

SARI VE TURUNCU KODLARLA UYARILAN İLLER:

Bolu, Kastamonu, Sakarya, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Düzce.

 

haberyahyali.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu