Haber

Uğur İbrahim Altay’dan 100. yıl mesajı

KONYA (İGFA) – Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Cumhuriyetin ilanının 100. yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Altay’ın açıklaması şöyle: “Bağımsızlığımızın nişanesi, dirilişimizin ve yükselişimizin sembolü olan Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmanın gururunu kalbimizin derinliklerinde hissediyoruz.

Asırlık devlet geçmişine sahip aziz milletimizin büyük yükselişi, nice zaferlerin ardından 100 yıl önce Cumhuriyet ile taçlandırılmıştır.

Birinci Dünya Savaşı’nın ardından başlayan Kurtuluş Savaşı, Türk milletinin hiçbir surette esaret altına alınamayacağını tüm dünyaya açıkça göstermiştir.

Samsun’da bağımsızlık ateşi yakıldı; Milletimizin azim ve kararlılığıyla Anadolu’ya yayılmış, Cumhuriyetin ilanıyla birlikte sönmeyecek şekilde vatanımızı aydınlatmıştır.

Biz, atalarımızdan miras aldığımız mirasla; Cumhuriyetimizin tüm kazanımlarını Türkiye’nin güçlü geleceğine taşımak ve Türkiye Yüzyılı idealimizi gerçekleştirmek için durmadan çalışıyoruz.

Konya olarak Cumhuriyetimizin 100. yılında; Dünyanın en büyük yerel ve bölgesel yönetimler birliği olan Dünya Belediyeler Birliği’nin başkanlığını devraldık. Bu güzel hediyeyi ülkemize armağan etmenin gururunu yaşıyoruz.

Cumhuriyetimizin tüm kazanımlarını Dünya Belediyeler Birliği çatısı altında daha da güçlendirerek, barış, kardeşlik ve insanlık gibi değerlerin tüm dünyaya hakim olması ve Konya vizyonunu sınırların ötesine taşımak için çabalamaya devam edeceğiz. .

Cumhuriyetimizin 100. yılını en kalbi duygularımla kutluyorum; Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman atalarımızı saygı ve minnetle anıyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu