Haber

Trump’ın tazminat davası ertelendi

Eski dergi yazarı E. Jean Carroll’un eski ABD Başkanı Donald Trump’a açtığı “tazminat” davasının bugünkü duruşması, 9 kişilik heyetin bir üyesinin hastalanması nedeniyle ertelendi.

80 yaşındaki dergi yazarı E. Jean Carroll’un eski ABD Başkanı Donald Trump’a açtığı “tazminat” davasının 4’üncü duruşması, 9 kişilik heyetin bir üyesinin rahatsızlığı nedeniyle ertelendi. Yargıç Lewis Kaplan duruşmaya sekiz kurul üyesiyle devam etmeyi teklif etse de Trump’ın avukatı Alina Habba duruşmanın ertelenmesini talep etti. Hem Trump hem de Carroll’un hazır bulunduğu duruşmada Trump’ın ifade vermesi bekleniyordu.

ABD’nin New York kentindeki Manhattan Federal Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasının ne zaman yapılacağı henüz kararlaştırılmamışken, Habba, Yargıç Kaplan’dan, ABD’de yapılacak ön seçimler nedeniyle duruşmanın Çarşamba gününe ertelenmesini talep etti. New Hampshire eyaleti. Hakim Kaplan, talebi dikkate alacağını açıkladı.

Trump’ın avukatı Alina Habba, duruşmanın başında hakim Lewis Kaplan’a, anne ve babasının Kovid-19’a yakalandığını ve kendi testi negatif çıkmasına rağmen kendisini sağlıklı hissetmediğini söyleyerek davanın bir gün ertelenmesini talep etti.

Tazminat kararı bekleniyor

Trump, Carroll’un daha önce açtığı davada “cinsel taciz” ve “hakaret”ten suçlu bulunmuştu. Carroll, ilk hukuki zaferinin ardından, 2019 yılında cinsel saldırı iddialarına ilişkin yaptığı iftira niteliğindeki açıklamalar nedeniyle Trump’a ikinci bir “tazminat” davası açmıştı.

Yargıç Kaplan daha önce Caroll’ın açtığı yeni davada Trump’ın ne kadar tazminat ödeyeceğine heyetin karar vereceğini belirtmişti. – NEW YORK

haber-artuklu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu