Ekonomi

Tekirdağ’da en ucuz ekmek 2 buçuk TL

Tekirdağ’da en ucuz ekmek 2 buçuk TL

TEKİRDAĞ – İstanbul başta olmak üzere birçok çevre illerde ekmek fiyatı 5 liraya dayanırken Tekirdağ’da birçok noktada 2 buçuk liraya ekmek satılıyor.

İstanbul başta olmak üzere Bursa, Kırklareli, Edirne üzere birçok kentte ekmek fiyatı 4 ile 5 liraya kadar yükselirken, Tekirdağ’da birçok noktada 200 gramlık odun ekmeği 2 buçuk liraya satılıyor. Ekmeğin bu noktalarda daha ucuz olması sebebiyle vatandaşlar ekmek ihtiyacını daha çok bu noktalarda karşılıyor. Özel bir fırının 5 noktada ekmeği 2,5 liraya satmasının yanı sıra Süleymanpaşa Belediyesi de geçen yıl vatandaşa daha ucuz ekmek sunmak için yaptığı çalışma ile ‘Paşa fırın’ adı altında 10 noktada vatandaşı uygun fiyatlı ekmek ile buluşturdu.

Herkes ucuz alsın

Fırında çalışan Yılmaz Kaya yaptığı açıklamada, “Halkımız yesin diye ucuz satıyoruz. Aynı kalite,her şey 4-4’lük. Vatandaş çok talep gösteriyor. 5 noktada ekmek satıyoruz. Günlük yaklaşık 2 bin müşteriye ekmek satıyoruz. Müşterilerimiz çok şad. Halkımız ucuz ekmek yesin, herkes faydalansın. Vilayetlere nazaran değişiyor. Öbür vilayetlerde ekmek 5 liraya kadar dayandı” dedi.

Vatandaşa zulüm

Ekmeğin ucuz satıldığı noktalardan ekmek alan Şerife Çetiner ise, “Burada fiyat hoş lakin herkes bir değil. Değerliye ekmek satmak zulüm zulüm bu kadarda olmaz. Alabilen var alamayan var. Bütçesi düşük olan var, çocuğu okula giden var” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu