Haber

Suudi Arabistan, Danimarka’da Kuran’a yönelik saldırıyı kınadı

Suudi Arabistan, Danimarka’da Kuran’a yönelik saldırıyı kınadı ve bu tür saldırıların tekrarlanmaması için gerekli önlemlerin alınmamasından rahatsız olduğunu belirtti.

Danimarka’da Kuran-ı Kerim’e yönelik saldırıyla ilgili Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı’ndan yazılı açıklama yapıldı.

Saldırıyı şiddetle kınayan açıklamada, bu tür saldırıların tekrarlanmaması için gerekli önlemlerin alınmamasından duyulan rahatsızlık vurgulandı.

Suudi Arabistan’ın dinler arasında şiddeti ve nefreti körükleyen her türlü eylemi şiddetle kınadığına işaret edilen açıklamada, Müslümanların duygularını tahrik eden bu tür uluslararası hukuk ihlallerinin tekrarlanmaması konusunda uyarıda bulunuldu.

Danimarka’da İslam karşıtı ve aşırı milliyetçi olan “Danske Patrioter (Danish Patriots)” adlı marjinal grubun üyeleri, 21 Temmuz’da Kopenhag’daki Irak Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim yaktı.

İslam karşıtı pankartlar açan ve İslam’ı aşağılayıcı sloganlar atan küme üyeleri, Irak bayrağını ve Kuran’ı Kerim’i yere atarak üzerine bastı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu