Haber

Skandal olay sonrası Erdoğan’dan tepki: Utanmayın, bunun açıklaması yok, gidecek yeriniz yok!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

7 Ocak’ta 26 büyükşehir ve ilimizle birlikte Yalova Belediye Başkanı adayımızı açıkladık. Geriye kalan 48 büyükşehir ve ilin adaylarını dün Ankara’da milletimizin beğenisine sunduk. Cumhur İttifakı ortağımız MHP’nin adaylarını destekleyeceğimiz 7 il olmak üzere 81 ilde adaylarımızı belirledik. Umarım 31 Mart’a kadar ana düzey, kadın ve gençlik yolları, mahalle ve köy temsilcileriyle gece gündüz çalışmaya hazırız?

Mustafa kardeşimizi en yüksek oyu alarak sandıktan çıkarana kadar hiçbirimize rahat yok. Türk Asrının şehirlerine hazır mıyız, kararlı mıyız, kapı kapı dolaşmaya hazır mıyız? Seçim gecesi Yalova’yı Cumhur İttifakı’nın renklerine mi boyuyoruz? Kirli ve sinsi hesapları mı bozuyoruz? Büyük ve güçlü bir Türkiye’nin yolunu açıyor muyuz? Allah’tan birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi son nefesimize kadar muhafaza etmesini niyaz ediyorum.

Yalova 1999 depreminde en çok zarar gören kentlerden biridir. İlk elden tanık olduğumuz bu büyük yıkımın ardından Yalova adeta bir yenilenme yaşadı, adeta küllerinden yeniden doğdu. İl olduktan sonra toparlanan Yalova, ülkemizin en popüler ve ilgi çekici şehirleri arasında yerini almaya başladı.

Yalova’nın halen değerlendirilmeyi bekleyen büyük bir potansiyeli var. Amacımız hükümet ve belediyeyle birlikte çalışarak Yalova’yı Türk Yüzyılına hazırlamaktır. AK Parti, belediyelerdeki başarılarıyla milletimizin gönlünü kazanan ve iktidara gelen partidir. Bu nedenle yerel yönetim seçimleri bizim için ayrı bir önem taşıyor.

“CHP GİBİ İSTİSMAAR POLİTİKASI YAPILANLARIN SONU…”

31 Mart’ta muhalefet partili belediye başkanlarının mağdur ettiği şehirlerimizi gerçek belediyecilikle tanıştırmayı hedefliyoruz. AK Parti ve MHP yönetimindeki belediyelerimizde çok daha yüksek bir oy oranıyla hizmetlerimizi sürdürmek istiyoruz.

Politikamız çalışma ve hizmet politikasıdır. Bizim ittifakımız tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet şiarında birleşenlerin ittifakıdır. CHP gibi sömürü siyaseti yapanların sonu ise DEM gibi bölücü amaç güden partilerin elinde oyuncak olmaktır. Bu zihniyet, 18 yıl hapis cezasına çarptırılan teröristi Meclis’e getirmek için kanun önünde tüneller kazdığı gibi, yerel seçim iş birliği adı altında cezaevindeki terör örgütü mensuplarını da serbest bırakmayı planlıyor.

“‘KALK MUHARREM’ DEDİLER VE FETÖ’NÜN TAKTİKLERİNE TESLİM OLDLAR”

Vahşice çiğnenmeyen hiçbir ilke, pazarlanmayan hiçbir değer bırakmadılar. Gazi Mustafa Kemal’in partisini getirip bölücü örgütün DEM’ine rehin verdiler. ‘Hadi Muharrem’Dediler ve FETÖ taktiklerine teslim oldular.

“CHP VE DEM BİRLİKTE HAREKET EDİYOR”

Dikkat ederseniz yedikleri ve içtikleri bir arada gitmez. CHP ve DEM vatana, millete karşı birlikte hareket ediyor. Aynı şekilde CHP ve DEM de vatanın, milletin yararına olan her şeyi engelliyor. Bunlar SİHA’lardan rahatsız olan insanlar. Ayrılıkçı emellerini engelleyen sınır ötesi operasyonlarımızdan rahatsız olanlar bunlar. Karabağ’ın 30 yıllık işgalden kurtarılmasından rahatsız olanlar bunlardır. Filistin’de hak ve adaletin savunulmasından rahatsız olanlar bunlardır. Bunlar İsrail’in yanında olan insanlar.

Bunlar yine gazetecilere saldıran, kadınlarımıza kötü davranan, belediyelerdeki hırsızlık, yolsuzluk, gasp planları ortaya çıkınca hakaret ve küfür eden kaba insanlardır. Siyasette daha ne kadar aşağılaşabileceklerini, daha ne kadar kibirli olabileceklerini merak ederken, her gün yeni bir skandalla karşı karşıya kalıyorlar.

“KADINLARA YÖNELİK ŞİDDET OLMADIĞI ZAMAN UTANÇ”

14 Mayıs seçimlerinde oy vermedikleri için depremzedelerimize en alçak hakaretleri yağdırdılar, bugün ise yaşlılık çağına girmiş kadınlara, görevini yapmaya çalışan gazetecilere saldırıyorlar. Büyükçekmece’de teyzesine saldırıyor. Yazıklar olsun, kadına şiddet yoktu. Anan yaşında bir kadına bu şekilde saldırmanın hiçbir açıklaması olamaz. Ey CHP, gidecek hiçbir yerin yok.

Son oyununuzu 31 Mart’ta oynayacaksınız. O yüzden inşallah Yalova 31 Mart’a kadar yorulmadan, durmadan sandıkları patlatarak tüm belediyesi ve ilçeleriyle birlikte burada bir destan yazacak.

Parti içi kavgalardan fırsat buldukça millete karşı daha büyük kavgalar çıkarıyorlar. Yıllarca Gazi Mustafa Kemal’i ve Cumhuriyeti istismar ederek milleti aldatan piyasa Atatürkçülerinin gerçek yüzleri bu kirli işbirliğiyle ortaya çıktı.

Ülkemizi geliştirmeye ve büyütmeye çalışıyoruz. Milletimizin müreffeh ve huzurlu bir hayata kavuşmasının kaygısındayız. CHP ve DEM’e yönelik eleştirilerimizin nedeni sömürgecilerin, emperyalistlerin değirmenlerine su dökmeye çalışmalarıdır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu