Haber

Silivri’de bir kadın ve 2 çocuğunun cesedinin bulunmasıyla ilgili 7 zanlı adliyeye sevk edildi.

Silivri’de bir tarlada gömülü halde bulunan kadın ve 2 çocuğunun cesetleriyle ilgili gözaltına alınan 7 zanlı adliyeye sevk edildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Kayıp Şahıslar Bürosu tarafından yürütülen soruşturmada iki kişi gözaltına alınırken, Sevgi Demirci (38) ile çocukları Rümeysa Polat (13) ve Eren Polat’ın (20) bir tarlada toprağa verildi. Değirmenköy’de 5 kişi gözaltına alındı. Bir zanlı daha yakalandı.

Gözaltına alınan Ö.Y, Ü.Y, DK, MK, HK, ZK ve GY, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Etkinlik

Bir televizyon programına katılan aile yakınları, Ocak 2021’den beri kayıp olan Sevgi Demirci ile oğlu Eren Polat ve kızı Rümeysa Polat’ın öldürüldüğünü iddia etti.

İddialar üzerine soruşturma başlatan polis, 23 Mayıs’ta anne ve çocuklarının en son görüldüğü yerin yakınında yaptığı çalışmada 3 adet gömülü ceset buldu.

Cesetler kesin kimlik tespiti için Adli Tıp Kurumu’na götürülürken, başlatılan soruşturmada Ü.Y. ve yakını OY gözaltına alınmıştı.

Ö.Y, ifadesinde Ü.Y. tarafından 3 ceset bulunduğunu belirtti. Kendisi tarafından öldürülüp tarlaya gömüldüğünü söylerken, Ü.Y. Kendisine yöneltilen suçlamaları reddetti.

OY. Ayrıca, cesedinin yanında olduğu Sevgi Demirci tarafından iddia edilen Mücahit Polat ve yakını Erdoğan Polat’ın Ü.Y. Halk tarafından öldürülerek Silivri ve Çatalca’da toprağa verildiği öğrenildi.

İddiaların ardından Silivri ve Çatalca’da iki ayrı yerde daha kaybolan Mücahid ve Erdoğan Polat’ın cesetlerini arama çalışmalarından sonuç alınamadı.

ezineajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu