Haber

Samsunspor Teknik Direktörü Eroğlu ve milli cimnastikçiler üniversite öğrencileriyle buluştu

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu ve milli cimnastikçilerin de aralarında bulunduğu Ege Üniversitesi mezunları, üniversite öğrencileriyle bir araya geldi.

Ege Üniversitesi’nden yapılan açıklamada Yusuf Vardar MÖTBE Yerleşkesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Mezunlarımız Öğrencilerimizle Buluşuyor” etkinliğine katılan Prof. Dr. Sporcular deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, üniversitenin başarısının mezunlarının başarısı olduğuna inandığını belirterek, “Göreve geldiğimiz ilk andan itibaren mezun hedeflerimize ulaşmak için birçok yeni uygulamayı hayata geçirdik. mezunlarımız için dönem arkadaşları ve hocaları ile vakit geçirecekleri ve yeniden Egeli olmanın ayrıcalığını hissedecekleri mezunlar buluşmaları düzenledik.” terimleri kullandı.

18. Türkiye Üniversiteleri Yaz Etkinliğinde Spor Voleybol Erkekler Büyük Ligi’ni maçlarında şampiyon yapan erkekler voleybol grubuna, Ege Üniversitesi mezunu Yılport Samsunspor’u Süper Lig’e yükselten Hüseyin Eroğlu’na, Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkan Yardımcısı İsmail Göktekin’e ve antrenörüne Yılmaz Göktekin’den milli cimnastikçiler Ferhat Arıcan ve Ahmet Önder’e. Ayrıca eğitimine devam eden Adem Asil’e de plaket takdim edildi.

Türkiye’nin özellikle jimnastik alanında önemli sporcular yetiştirdiğini hatırlatan Hüseyin Eroğlu, mezun olduğu Ege Üniversitesi’nde bulunmaktan mutluluk duyduğunu kaydetti.

İsmail Göktekin, özellikle artistik cimnastiğin olimpiyatların en çok izlenen branşlarından biri olduğunu belirterek, olimpiyatlara giden 5 sporcudan 4’ünün Ege Üniversitesi mezunu olduğuna dikkat çekti.

saraykentajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu