Haber

Sakaryalı hentbolcular yeni sezonun ilk antrenmanında

SAKARYA (İGFA) – Bu yıl Avrupa’da 3 kulvarda görev yapacak olan baş antrenör Koral, “Avrupa’da büyük kupalarda daha büyük hedeflere emin adımlarla ilerlemek istiyoruz” dedi. Takım kaptanı Döne, Sakarya’ya hem Türkiye Kupası’nı hem de lig şampiyonluğunu getirmek istediklerini belirtti.

Başantrenör Mehmet Korer Koral’ın eşlik ettiği ilk antrenmanın ardından Başantrenör Koral, kurmay kaptanlar Ramazan Döne ve Taner Günay ile yeni transferler Samet Kanberoğlu yeni dönem hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu.

SAKARYA’DA HENTBOL BİLİNCİ

Geçen sene takımın başarılı bir dönem geçirdiğini söyleyen Başantrenör Mehmet Korer Koral, “Burada teknik direktör olmaktan gurur duyuyorum. Buraya, elde edilenleri korumak ve ilerletmek için gerekli çalışmaları yapmaya geldim. Ayrıca bu takımın devamlılığını sağlamak ve Sakarya’da hentbol bilinci oluşturmak istiyorum. Uzun vadeli bir planlama ile Sakarya’nın sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da tanınması için elimizden geleni yapmaya başladık. Ben yalnız değilim. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Ulu, Kulüp Başkanımız Cevat Ekşi, takımdaki sporcular, teknik ekibim herkes bu işin içinde olacak ve bu yolda birlikte yürüyeceğiz. Başarılı olacağımızı düşünüyorum. Türkiye’de zaten duyulan sesimizi hentbol anlamında da perçinlemek ve Avrupa’da daha büyük kupalarda daha büyük hedeflere emin adımlarla ilerlemek istiyoruz” dedi.

Takım kaptanlarından Ramazan Döne, “Bugün prestijiyle yeni bir döneme merhaba dedik. Çevremize katılan yeni bir teknik direktör, teknik ekip ve yeni oyuncu arkadaşlarımız var. Bu yıl Avrupa Kupası’na Sakarya olarak ilk kez katılacağız. İnşallah bu kulvarda elimizden gelen en güzel şeyi yapmak istiyoruz. Sakarya’ya hem Türkiye Kupası’nı hem de lig şampiyonluğunu getirmek istiyoruz. Bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Şimdiden hem grup arkadaşlarıma hem de ligdeki tüm arkadaşlarıma sakatlık yaşamadan keyifli bir dönem diliyorum” derken kaptan Taner Günay, “Hedefimiz şampiyonluk. İnşallah geçen yıl yakalayamadığımız hedefimizi bu yıl gerçekleştireceğiz. Yeni bir teknik ekibimiz ve aramıza katılan yeni oyuncularımız var. Onlarla birlikte bu hazırlık döneminde en iyi uyumu yakalayarak hedeflerimize ulaşmak istiyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu