Haber

Pehlivan’dan 19 Mayıs Mesajı

Menemen Belediyesi Başkan Yardımcısı Aydın Pehlivan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Güreşçi; “ Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 104 yıl önce Samsun’da yaktığı istiklal ateşi bugün milyonlarca gencimizin yolunu aydınlatan bir ışık olmuştur. Gençlerimizin milli mücadelemizin kahramanları gibi korudukları Cumhuriyet meşalesini elden bırakmayacaklarına inancım tamdır. Onlar Cumhuriyetimizin yılmaz bekçileridir” dedi.

Bağımsızlığımızın beyanı

Türk Milletinin doğum destanını yazmasının tarihin başlangıcı olduğunu belirten Pehlivan, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs’ta Samsun’da yaktığı istiklal ateşi, 1919 yılı, tarihe gömülmek isteyen bir milletin doğuşunun ilk adımı olmuştur. Bu yangın kısa sürede tüm Anadolu’ya yayılmış ve İzmir ilk günden bu yana bu bağımsızlık mücadelesinde babasının yanında yerini almıştır. O gün yakılan özgürlük ateşi, bugün milyonlarca gencin elinde bir meşale olarak geleceğimize ışık tutuyor. Atalarımızla çok gurur duyuyoruz. Vatanını canından üstün tutan ecdadımızın azgın gayretleri ile Milli Mücadele’yi kazanan aziz milletimiz, istiklalinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir.

Gençlerimiz, aydınlık geleceğimizin teminatıdır.

Mesajında ​​gençlere seslenen Pehlivan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Gençler, Ulu Önder Atatürk’ün 104 yıl önce yaktığı meşale, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor. gençlere büyük misyonlar düşmektedir.Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği sizlere emanet edilmiştir.Milli ve manevi bedellere bağlı olarak çalışkan,dürüst,yeniliklere açık olmak devlet ve millet olarak en değerli hedefimizdir.Tıpkı bu Vatan güçlerimizin bize emanetiydi, sizlerin bu toprakları yarınlara bozulmadan bırakacaksınız.Bundan hiç şüphemiz yok.Bu duygu ve niyetlerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyoruz. Milli Mücadele, vatan uğrunda kanını ve canını veren tüm şehit ve gazilerimize saygı, minnet ve rahmetle, geleceğimizin temsilcileri aziz gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anmalarını Kutluyorum. Gençlik ve Spor Bayramı.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu