Ekonomi

Özakalın; Şehrimi ve bölgemi yeterince temsil edeceğim.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 79’uncu Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Saim Özakalın, görevini TOBB’dan aldı. Önder Rifat Hisarcıklıoğlu. Önder Özakalın, “İlimi ve bölgemi layıkıyla temsil edeceğim” dedi.

79’uncu Genel Kurul toplantısının ardından ilk toplantısını yapan TOBB Yönetim Kurulu, ikinci toplantısını Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında belirlenen gündemle gerçekleştirdi. Lider Hisarcıklıoğlu, iki gün süren yönetim kurulu toplantısının ardından yönetim kurulu üyelerine yetkilerini verdi.

ÖZAKALIN TESCİL EDİLMİŞTİ

Görevini ETSO İcra Kurulu Başkanı ve TOBB İcra Kurulu Üyesi Saim Özakalın’a devreden TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Saim Başkanımızın TOBB çatısı altında Erzurum’u, bölgesini ve iş dünyamızı layıkıyla temsil edeceğine olan güvenimiz tamdır. sanayicinin, esnafın yönetimi, üreten, istihdam eden, ihracat yapan üyelerimizin her biri sahada yaşadıkları her türlü soruna çözüm bulmak ve taleplerini karşılamak için var gücüyle çalışacaklardır. Dünyamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi. .

“SORUMLULUĞUMUN FARKINDAYIM”

Görevini TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’ndan alan Özakalın; Başkan Hisarcıklıoğlu’na, Erzurum ve Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nı iş dünyasının en yüksek temsilciliği olan TOBB’da uzun yıllar sonra temsil etme fırsatı verdiği için teşekkür etti. Önder Özakalın, “Önemli ve büyük bir sorumluluk gerektiren bir görevi üstlendiğimin bilincindeyim. Bize duyulan güveni boşa çıkarmamak adına TOBB’da üyelerimizi, şehrimizi ve bölgemizi layıkıyla temsil edeceğim. Allah’ım, Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Rifat Hisarcıklıoğlu ve diğer yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte ülkemize hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin.” dedi.

” SORUNLARIMIZI BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ”

TOBB’da temsil edilen Erzurum’un ve bölgenin değerine dikkat çeken Önder Özakalın şunları söyledi; “Artık TOBB gibi çok değerli bir temsil noktasında şehrimizin, bölgemizin ve iş dünyamızın sorunlarını ve taleplerini dile getirme imkanı bulacağız. Bölgemizdeki OSB’lerin ve firmaların sorunlarını, talep ve beklentilerini masaya yatıracağız. Oda ve borsalarımızın öncülüğünde şehrin dinamikleriyle birlikte daha güçlü bir biçimde söze dökerek, siyasilerimizin de desteğiyle ilgili kurumlar nezdinde çözmeye çalışacağız. Yatırımcılarımızın taleplerini karşılamak üzere özellikle 2. OSB 3. Etap bölgesinin genişletilmesi, buna paralel olarak yeni OSB’lerin açılması ve bölgenin cazibesini artıracak 6. Odamız her zaman birlikte hareket edecek ve birlikte daha aktif çalışacaktır.İnşallah TOBB nezdinde temsil kabiliyetimizle yeni yerli yatırımcıları Erzurum’a çekmeyi, yerli yatırımcılarımızın sorunlarını çözmeyi ve başarıyı yakalamayı başaracağız. sonuçlar.”

YARDIM RAPORUNU HİSARCIKLIOĞLU’NA VERİYOR

Başkan Özakalın’ın göreve başlamasının ardından TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, depremzede vatandaşlara kalıcı konut yapılması için TOBB tarafından başlatılan “El Ver Ev Yapalım” kampanyasına sağlanan nakdi desteğin makbuzunu verdi. Depremin ardından Erzurum iş dünyasının ETSO öncülüğünde başlattığı yardım kampanyaları; Paylaşmayı ve yardımlaşmayı seven, sağduyulu, her zaman mağdurun ve mazlumun yanına koşan yardımsever Erzurumlu iş insanlarının ve iş insanlarının büyük ilgi gösterdiğini vurgulayan Başkan Özakalın, “Bire bir teslim ettik. Erzurum genelinde başlattığımız kampanyalarda toplanan yardımları programlı bir şekilde tır ve TIR’larla deprem bölgesine ulaştırdık.Birikmiş nakdi bağışlarımızı TOBB’un başlattığı “El Ver Ev Yapalım” kampanyası hesabına aktardık, Erzurum’un trafik levhasını simgeleyen rakamlardan oluşan 2.525.250 TL değerindeki yardımın Sayın Liderimize teslim edilmesinde Borsa ortasında birinci, destek veren diğer kişi ve kuruluşlar arasında ise dördüncü sırada yer aldık. Bu durum her zaman ihtiyaç sahibi insanımızın yardımına koşan hemşehrilerimiz adına bizleri sevindirdi.Zor günlerinde depremzedelerimizin yanında olmak için az ya da hiç takviye vermeyen herkese teşekkür ediyorum. ” söz konusu.

YÖNETİM KURULUNA OLTU TAŞI HEDİYE SETİ

Toplantı öncesinde ETSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Saim Özakalın da Yönetim Kurulu Başkanı Hisarcıklıoğlu ve yönetim kurulu üyelerine Oltu taşları set hediye etti. Başkan Hisarcıklıoğlu’na hediyesini veren Başkan Özakalın, Türkiye’nin otomobili TOGG’un 6 renginden birinin ‘Oltu Siyah’ olduğunu hatırlatarak, “Oltu taşımızın renginin yerli otomobilimiz ile bütünleşmesi ülkemizin gururu” dedi. , bizi daha da gururlandırdı.” TOBB’un değerli başkanına ve Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun yiğitlerinden Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarımıza Oltu taşından oluşan bir set hediye ettik. Yeni dönemde ülkemizin ve iş dünyamızın geleceği için birlikte çalışacağımız TOBB yönetimine bir kez daha başarılar diliyorum.”

TOGG’u talep eden oda ve borsalar için TOBB’da yapılan kura çekiminde ETSO olarak ilk etapta TOGG almaya hak kazandıklarını hatırlatan Başkan Özakalın, oda yönetimi olarak yaptıkları değerlendirme sonucunda ‘ Oltu’nun Ticaret ve Sanayisine ilham kaynağı olan aracın Oltu Siyah renginin Oda Başkanı’na verilmesine karar verildiğini söyledi. – ERZURUM

basaksehirajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu