Haber

Osman Zeki Korkmaz: ‘Ndao, Konya ile anlaşmaya vardı’

– Osman Zeki Korkmaz: “Ndao, Konya ile anlaştı”

İstanbulspor Teknik Müdürü Osman Zeki Korkmaz:

“En azından puanla ayrılmayı hak ettiğimizi düşünüyorum”

İSTANBUL – İstanbulspor Teknik Direktörü Osman Zeki Korkmaz, Galatasaray maçı sonrasında yaptığı açıklamada, “En azından puanla ayrılmayı hak ettiğimizi düşünüyorum. Şampiyonluğa giden bir takımın galibiyetine de saygı duyuyorum.”

Trendyol Süper Lig’in 22. haftasında İstanbulspor, Galatasaray’a 3-1 mağlup oldu. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan İstanbulspor Teknik Direktörü Osman Zeki Korkmaz, “Planladığımız oyunu sahaya yansıttığımız bir maç oldu. Bu tür maçları birkaç stratejiyle oynayabilirsiniz. Galatasaray’a karşı oyun kurarak şok baskı yaratan bir durum.Galatasaray oyunu olgunlaştırırken yakaladığımız toplarla geniş alanları değerlendirebilirdik.2 Gün boyunca buna odaklandık.Bunu maça kadar çok iyi uyguladığımızı düşünüyoruz. 65. dakikada çok durum bulduk. Direkten çıkan, kaçırdığımız goller var. 16 maç daha kaldı, hangi maç olursa olsun kendi karakterimizi sahaya çıkaracağız. Yeniden inşa etmeye geldim. 2 Son haftadır bunu yaptığımı düşünüyorum. 60’a kadar kazandığımız toplarda uygun geçişler yaptık. Galatasaray gibi bir takıma karşı oyundaki motivasyonunuzu korumanız gerekiyor. Hücumları çok becerikli. Galatasaray Serbest vuruş golüyle öne geçti. İstanbulspor camiasını bir araya getiren, tüm bireylerin karakterini sahaya yansıtan oyuncu kardeşlerime teşekkür ediyorum. “dedi.

“Kalenin önünde otobüsü çekerek beklemedik.”

Galibiyeti kaçırdıklarını düşünüp düşünmedikleri sorulduğunda Korkmaz, “Kurayı kaçırdığımızı kabul etmiyorum. Her ne kadar beraberliği koruyarak strateji belirlemiş olsak da bütün maçları kazanmak için oynuyoruz. Beklemedik. Otobüsü kalenin önüne çekiyoruz. Bunu da başardık. Bu tarz maçlarda öne geçmek önemli değil. Taktik, maçın her anında disiplini korumak lazım. Maçı yaparken bile galibiyet hayali kuruyorduk. 0-0. Galatasaray gibi özel ayakları olan bir takıma karşı kontrol edemezsiniz. Kontrol ettiğimizi iyi uyguladık. En az puanla ayrılmayı hak ettiğimizi düşünüyorum. Şampiyonluğa giden bir takımın galibiyetini de saygıyla karşılıyor ve tebrik ediyorum. “Evet,” diye yanıtladı.

“Ndao, Konya ile anlaştı”

Osman Zeki Korkmaz, Senegalli futbolcu Alassane Ndao’nun Konyaspor’a transfer olduğunu açıklayarak, “Maçtan 2-3 saat önce anlaştılar. Maçtan önce kendisini aradım. Kafası sahada mı, 100 yaşında mı diye merak ediyorduk. Yüzde yüz motive olduk. Bunun kesin olarak anlaşıldığını maç yemeğinden sonra öğrendik.” “Motivasyonla oynayacağını ve hiçbir sıkıntı olmayacağını söyledi. Oyunun içindeyken tüm kalbiyle oynadı. Karakterli bir oyuncu. Karakterli bir performans sergiledi. Ben de kendisine teşekkür ediyorum. Konya ile anlaşma imzaladı” dedi.

habermentese.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu