Haber

Nevşehir Belediyesi Ramazan Ayında Nevşehir ve Hatay’da 7 Bin Adet Gıda Paketi Dağıttı

Nevşehir Belediyesi Ramazan boyunca ihtiyaç sahibi aileleri de unutmadı. Hayırsever vatandaşlar ile ihtiyaç sahibi aileler arasında köprü görevi gören Nevşehir Belediyesi, bu ay Nevşehir’in yanı sıra kardeş şehri Hatay’da da toplam 7 bin gıda kolisinin dağıtımını tamamladı.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla vatandaşa hizmet ve desteğini sürdüren Nevşehir Belediyesi, rahmet ve paylaşım ayı Ramazan ayında da vatandaşların yanında olmaya devam etti.

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran liderliğinde Ramazan ayı münasebetiyle hayırsever vatandaşlar için hazırlanan yaklaşık 3 bin gıda kolisinin Ramazan Bayramı öncesi dağıtımı tamamlandı.

Nevşehir’de yerel esnaftan temin edilen ve içinde makarna, pirinç, bakliyat, şeker, tuz, çay, yağ gibi temel gıda maddelerinin bulunduğu gıda paketleri, Nevşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Turkuaz Sofra grupları tarafından kapı kapı gezildi. ramazan ayı Geliri önceden belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.

Ayrıca Nevşehir Belediyesi Turkuaz Masası’na kayıtlı, sistemli bir şekilde ziyaret edilerek çeşitli yardımlarda bulunulan, muhtarlıklar aracılığıyla belediyeye bildirilen dar gelirli, yoksul, engelli ve ihtiyaç sahibi ailelere 37 bin adet ekmek fişi dağıtıldı, veya şahsen yardım istedi.

Hayırsever iş insanlarına yardımda katkılarından dolayı teşekkür eden Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Nevşehir Belediyesi olarak ihtiyaç sahipleri ile hayırseverler arasında köprü olmaya devam edeceklerini kaydetti.

Ramazan ayında yardımlaşmanın ve paylaşmanın değerine vurgu yapan Önder Savran, “Yetimlerin yardımcısı olmaya, vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerini karşılamaya devam edeceğiz.”

NEVŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN HATAY’A 4000 GIDA KUTUSU

Nevşehir Belediyesi, ramazan ayında asrın afetinde en çok yıkımın yaşandığı bölgelerden biri olan Hatay’da depremzedeleri unutmadı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından tüm birimleriyle seferber olan ve depremden etkilenen birçok ilde çalışma yürüten Nevşehir Belediyesi, depremzedelerle dayanışmasını Ramazan ayında da sürdürdü. Nevşehir Belediyesi bu kapsamda kardeş şehir Hatay’da depremzedeler için temel besin maddelerinin bulunduğu 4 bin gıda kolisi hazırladı. AFAD, Kızılay ve Antakya Belediyesi’nin koordinasyonunda Hatay’da depremzedelere 3 tır ve bir tır dolusu gıda kolisi dağıtıldı.

Nevşehir Belediyesi olarak yılın her ayı ihtiyaç sahibi vatandaşların her zaman yanında olduklarını ve her yıl binlerce gıda kolisini Nevşehir’de ihtiyaç sahiplerine dağıttıklarını belirten Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, “Bu yıl desteğimizi artırdık. depremzedelerimizi düşünerek.” söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu