İş

NEOHUB Girişim Hızlandırma Programı ilk mezunlarını verdi

DenizBank’ın yeni nesil iştiraki NEOHUB’ın Teşebbüs Hızlandırma Programı, 6 aylık ağır bir çalışmanın akabinde Demo Day ile mezunlarını vererek, start-up ekosistemine 6 yeni teşebbüs kazandırdı.

DenizBank ve NEOHUB’ın ortak açıklamasına göre, DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş ve NEOHUB Genel Müdürü Gürhan Çam’ın teşebbüs ekosistemine yönelik değerlendirmelerde bulunduğu aktiflikte, basketbol oyuncusu ve melek yatırımcı Sinan Güler ve Boğaziçi Ventures İdare Şurası Üyesi Barış Özistek üzere isimler de yer aldı.

“Teknolojiyi sadece tüketen değil, üreten de olmalıyız”

Açıklamada görüşlerine yer verilen DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, Microsoft, Apple ve Disney üzere dünyanın en büyük şirketlerinin temellerinin aile meskenlerinin garajlarında atıldığı örneğini vererek, şunları kaydetti:

“Biz de DenizBank’ın temellerini bir otel odasında attık. Tek hatlı bir telefon ve 2 milyon TL’lik sermaye ile bugünün çeyrek asırlık çınarının tohumlarını ektik. Artık de kuruluş öykümüzden bize kalan mirasla hareket ediyoruz. Teknoloji şirketimiz Intertech ile 10 farklı ülkede 50 finansal kurumun teknoloji gücüyüz. NEOHUB’ın Teşebbüs Hızlandırma Programı Deniz Akvaryum ile de yeni ekonomi odağında çok değerli çalışmalara imza atıyoruz. Biliyoruz ki küçük fikirlerden filizlenen teşebbüsler, büyük çınarlara dönüşmek için mentorluk ve altyapısal takviyeye gereksinim duyuyor. İşte NEOHUB bu filizleri verimli yatırım iklimlerinden faydalandıracak, büyütecek ve yeri geldiğinde kaleleri yerinden oynatacak birer ağaca dönüştürmek için gerekli takviyesi veren bir fabrika üzere çalışıyor. Biliyoruz ki sürdürülebilir gelecek için teknolojiyi yalnızca tüketen değil, üreten de olmak zorundayız. Ülkemizden çıkan teşebbüslerin dünyada ses getiren devler haline gelmesi için çalışmaya devam edeceğiz.”

NEOHUB Genel Müdürü Gürhan Çam ise, “Yeni jenerasyon teknolojik gelişmelere, ekosistemdeki değişimlere çevik tepki göstermek ve bu alanda farklılık yaratan iş modelleri, eser ve hizmetler geliştirmek yeni iktisat adaptasyonu için kritik ehemmiyete sahip. Biz de Sayın Hakan Ateş’in liderliğinde, günümüzün yatırım iklimine adaptasyon için yeni nesil iştirakimiz NEOHUB’ı kurduk. Misyonumuz, bankacılık bilgimizi ve teknoloji gücümüzü bu çatı altında harmanlayarak yeni iktisada yeni iş modelleri tasarlamak.” değerlendirmesinde bulundu.

NEOHUB’ın Girişim Hızlandırma Programı, 6 aylık yoğun bir çalışmanın ardından Demo Day ile mezunlarını vererek, start-up ekosistemine 6 yeni girişim kazandırdı.

NEOHUB Girişim Hızlandırma Programı’ndan mezun olan girişimler şöyle:

“Ekon Teknoloji: Yenilikçi teknolojiler kullanarak banka ve aracı kurumlara algoritmik süreç tahlilleri sunuyor.

Fon Radar: Küçük ve orta uzunluk işletmelerin nakit akışlarını yönetmek için onları finans kurumları ile buluşturuyor.

SenkronData: Markaların ve perakende satıcıların gelirlerini artırabilmek için online mecralardan topladığı datalar ile pazarı ve rakipleri gerçek vakitli tahlil ederek analitik tahliller sunuyor.

STETO: Diyetisyen, psikolog, fizyoterapist, lisan ve konuşma terapisti, mentor ve profesyonel koç alanlarında uzmanlara ulaşmanızı sağlayan platform üzerinden seçtiğiniz uzmanla randevu oluşturulup online görüşme sağlanabiliyor.

Varsapp: Kullanılmayan eşyaların kiraya verilebildiği, tıpkı vakitte muhtaçlık duyulan eserlerin bireyden ve markalardan kiralanabildiği bir platform özelliği sunuyor.

Walkers: Kullanıcılarına daha fazla hareket etmek ve sağlıklı bir hayata adım atmak için gereken motivasyonu, partner olduğu firmalara ise promosyon yapma imkanı ve alternatif pazarlama kanalı sunan, oyunlaştırma içeren sıhhat & fitness uygulaması olarak konumlanıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu