Teknoloji

Microsoft, popüler Windows 11 uygulaması için idam cezasını imzaladı

Microsoft, Mail ve Takvim uygulamasını yıl sonunda Windows 11 ve Microsoft mağazasından kaldıracağını duyurdu.Şirket yıl sonunda bu uygulamaları desteklemeyi de bırakacağından, Outlook’a geçmediyseniz 31 Aralık 2024 tarihine kadar süreniz var.

Önümüzdeki haftalarda Posta ve Takvim uygulamasını açtığınızda, büyük ihtimalle sizi Outlook uygulamasına yönlendirmeye çalışan küçük bir açılır pencere göreceksiniz. Elbette 2024’te piyasaya sürülen Windows 11 cihazları, varsayılan posta uygulaması olarak güncellenmiş Outlook uygulamasıyla birlikte gelecek. Uyarıyı görmezden gelme ve uygulamayı kullanma seçeneğiniz hâlâ var, ancak yalnızca yıl sonuna kadar. Bu uygulamaları kullanmaya devam etmek istiyorsanız kullanmayı planladığınız tüm cihazlarda bunların yüklü ve güncel olduğundan emin olmanız gerekir.

Kullanıcılar Microsoft Outlook’u kullanıp kullanmama konusunda hâlâ kararsız; Bazıları güncellenen arayüzü kullanmaya istekliyken, diğerleri tanıdık Posta ve Takvim uygulamasından vazgeçmek istemiyor. Ancak her iki durumda da pek fazla seçenek yok gibi görünüyor ve Microsoft’tan yeni uygulamalarına geçmelerini isteyen başka bir bildirim almak, zaten Microsoft’un dırdırlarından bıkmış kullanıcılar için pek de hoş karşılanmayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu