Teknoloji

Meta bir Twitter alternatifi üzerinde çalışıyor olabilir

MoneyControl ve Platformer’a göre Meta, şirketin gelecekte alternatif bir Twitter uygulaması sunacağını iddia etti. Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından alternatif uygulamalara yönelen kullanıcılar şu sıralar Mastodon uygulamasını kullanmayı tercih ediyor.

TWİTTER’A YENİ ALTERNATİF GELİYOR

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, geçtiğimiz günlerde AppStore’da Twitter’a BlueSky adlı bir alternatif yayınladı. Twitter’ın daha sade hali olarak karşımıza çıkan BlueSky sosyal medya uygulaması kısa sürede adından söz ettirmeyi başardı. Öte yandan Mastodon uygulaması Twitter gibi sosyal medya hizmetlerini de kullanıcılara sunuyor.

P92 koduyla merkezi olmayan bir sosyal ağ üzerinde çalıştığını doğrulayan Meta, bahisle ilgili şu sözleri sarf etti:

INSTAGRAM HESABI İLE KAYIT OLABİLİRSİNİZ

Engadget’in aktardığı kaynaklara göre P92 olarak isimlendirilen uygulamanın Instagram markasını taşıyacağı ve kullanıcıların Instagram kimlik bilgilerini kullanarak kayıt olmalarına olanak sağlayacağı iddia ediliyor.

Uygulamanın sahip olmasını asla istemediği özelliklerin yanı sıra Meta, önizleme gönderileri, paylaşılabilir fotoğraflar ve resimler ve doğrulama rozetleri ve kaynakları için dokunsal kişileri içerir.

Birçok kaynaktan gelen tüm bu bilgilere rağmen MoneyControl, şirketin uygulamayı geliştirmeye başlayıp başlamadığının veya hala planlama aşamasında olup olmadığının tam olarak kesin olmadığını iddia ediyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu