Teknoloji

Konsol Savaşları Kızışıyor! Sony, Playstation 6 Bilgilerini Microsoft’tan Gizleyecek

 
PlayStation işvereni Jim Ryan, yaptığı yeni bir açıklama ile konsol savaşlarında yeni bir döneme girildiğini belirtiyor. Bu doğrultuda Ryan, Microsoft’un 68.7 milyar dolarlık satın almanın onaylanması durumunda Call of Duty geliştiricisi Activision ile bir sonraki konsol donanımının detaylarını paylaşamayacağını belirtiyor.
 
Sony dinlenmeye çekildi
 
 
 
Microsoft’un Activison Blizzard satın alma süreci şu anda devam ediyor. Anlaşmayı engellemek için yasal işlem başlatan ABD Federal Ticaret Komisyonu’na konuşan Ryan, Sony’nin “doğrudan rakip olarak gördüğü bir şirkete herhangi bir bilgi aktarmayacağını ve böyle bir risk almayacağını” belirtiyor. Ryan, PS6’nın detaylarını bilen Microsoft’un Sony’ye verebileceği olası zararlarla ilgili endişelerini de dile getirdi.
 
Ryan, satın almanın gerçekleşmesi durumunda Call of Duty gibi franchise’ların DualSense gibi benzersiz donanım özelliklerinden yararlanamayacağını da belirtiyor. Daha önce CoD oyunlarının PS konsollarında kasıtlı olarak düşük performansta çalışacağı da söylentiler arasında.
 
Öte yandan Microsoft, geçtiğimiz günlerde sıradaki CoD oyunlarının PC veya Xbox konsollarına özel olmayacağını belirtmişti.
 
Avrupa Birliği ve birçok ülke tarafından onaylanan anlaşma, içinde bulunduğumuz süreçte henüz sonuçlanmadı. Sony tarafından büyük yaygarayla karşılanan bu satın almada davalar duyulmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu