Haber

Hatay’da kurulan “Kocaeli Büyükşehir Hastanesi” yarın hizmete girecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 6 Şubat’ta depremlerden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’da konteynerden inşa ettiği hastane yarın açılacak.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Defne ilçesinde 96 konteynerde oluşturulan Kocaeli Büyükşehir Hastanesi’nin kurulumu tamamlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli’deki görevinin ardından yeniden atandığı Defne ilçesine döndü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Büyükakın, Hatay’ın en büyük ihtiyaçlarından birinin hastane olduğunu, bu nedenle depremin hemen ardından hastanenin yapım çalışmalarına hemen başladıklarını belirtti.

Hastaneyi kısa sürede tamamlanma aşamasına getirdiklerini anlatan Büyükakın, “İnşallah hastanemiz Pazartesi (yarın) itibari ile hizmet vermeye başlayacak. Kapalı olan hastanemizin tıbbi malzeme ve doktor ihtiyacı da giderilmiş durumda.” 2 bin metrekarelik alan, Sağlık Bakanlığı tarafından karşılanacak. Doktorlarımız ve aileleri için de kaplar hazırlıyoruz.” ifadesini kullandı.

420 personelle hem hastane, hem konteyner kent hem de çadır kentte çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Büyükakın, Kocaeli’nden 8 ilçe belediyesi ile koordineli olarak deprem bölgesinde hizmet verdiklerini belirtti.

kahta-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu