Ekonomi

Foça İşletmecileri Ramazan Bayramı ve Bayramda Yoğun Talepten Memnun

İzmir’in turistik ilçelerinden Foça, Ramazan Bayramı ve eğitime verilen ara tatil ile hareketli bir dönem geçirirken, Foça’nın işletmecileri yoğun talepten dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Ramazan Bayramı nedeniyle tatilde olan vatandaşlar, güzel havadan yararlanarak İzmir’in Foça ilçesine akın etti. Sabah saatlerinde sakin olan Foça, öğleden sonra hareketlendi ve trafik sıkışıklığı yaşandı. Her bütçeye uygun tatil imkanı bulunan Foça’da işletmeciler, tatilin yoğunluğunun gösterge olduğunu belirterek, pandemi ve deprem nedeniyle psikolojik olarak rahatlamak isteyen vatandaşların turizm sezonunda yoğunluk oluşturacağını belirtti.

Foça kafe işletmecisi Emine Caner, “Geçen sezona göre bu sezon daha yoğun geçecek gibi görünüyor. Foça’ya yoğun bir talep var. Çok kalabalık. Devamını dileriz.”

Restoran işletmecisi Ergin Çimen, “Sezonun prestijiyle beklentilerimiz yüksek. Ülke olarak afetler yaşadık. Pandemi, deprem, doğal afet gibi büyük acılar yaşandı. Toplumun manevi olarak rahatlamaya ihtiyacı var. O yüzden bekliyoruz.” önemli bir potansiyel. Ekonominin iyi gideceğine inanıyoruz. Hazırız. Tatilin yoğunluğunu gördük. Bu kadar yoğunluk beklemiyorduk” dedi.

Foça Müdürü İbrahim Dirik, “Bölgemiz çok talep görüyor. Bu yıl sürenin yeterli olacağını düşünüyoruz. Bir deprem afeti ya da ekonomik sıkıntı yaşansa bile insanların turizmden beklentileri oldukça yüksek. Bu dönemin eğlenceli geçeceğine ve herkesin huzurlu bir tatil geçireceğine inanıyoruz.” – İZMİR

adalarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu