Haber

Fatih Altaylı’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na: Saksıyı koysanız yüzde 48 alır

14 Mayıs seçimlerinin ardından 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine giden süreçte medyada gelişmeler yaşandı.

uzun zamandır HabertürkTelevizyon ekranlarında program yapan Fatih Altaylı, Millet İttifakı’na verdiği net takviye ile eleştiri odağı oldu.

Açıklamalarının ardından Habertürk’ten ayrıldı

Medyada 7’li koalisyon sözcüsü olarak görev yapan, CHP’ye algı operasyonları girişiminde bulunan ve yaptığı açıklamalarla çok konuşulan Altaylı, kanalla bağlantısının kesildiğini açıkladı.

Millet İttifakı’na verdiği destekle tanınan Altaylı, seçim sonuçlarının ardından Kemal Kılıçdaroğlu’na taş attı.

Kılıçdaroğlu’na verdi

Habertürk ile yollarını ayırdıktan sonra yazılarını internet sitesinde yayınlayan Altaylı, ‘Potayı koyarsanız yüzde 48 alır’başlıklı yazısı ile Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu’nun gerçek bir aday olmadığını ve CHP yönetiminin seçime doğru dürüst hazırlanmadığını belirten Altaylı, Millet İttifakı’nın “Yüzde 48 oy aldık” söyleminin arkasına saklanmaması gerektiğini belirtti.

Fatih Altaylı, Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi

“Saksıyı aday gösterseydiniz yüzde 48 alacaktı”

“Bak, çok açık konuşacağım, özür dilerim.”diyor Altaylı, “Adını anmak istemediğim ama çalışkanlığı ve Merzifon’u meşhur bir canlıyı bağlasaydınız zaten ikinci turda en az yüzde 48 alırdı. Saksıyı aday gösterseydiniz zaten. yüzde 48’e çıkardı.”söz konusu.

“İkinci turda kim Erdoğan’a karşı olsaydı zaten en az yüzde 48 oy alırdı”

Altaylı, Kılıçdaroğlu’nun aldığı yüzde 48’lik oyun kendisine verilmediğini sözlerine ekledi. “İkinci turda kim Erdoğan’a karşı çıkarsa zaten en az yüzde 48 alırdı. Buna yüzde 2.01’iniz vardı, ekleyemiyorsunuz… Çünkü siz doğru aday değildiniz, yönetiminiz zaten çalışkan değildi. … Kazanamayacağınızı yıllar önce size söylemiştik.”söz konusu.

haber-banaz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu