Haber

Eskişehir’de YKS sınavı öncesi okul önüne kurulan mahalle pazarı tepki çekti

Eskişehir’de bu sabah saat 10.15’te ilk oturumu başlayan Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavı’na (YKS) çocuklarını götüren veliler, sınavın yapıldığı lisenin önünde kurulan mahalle pazarını görünce şaşırdı ve sınava girdi. uygulamaya tepki gösterdi.

Üç oturumdan oluşan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) Birinci Oturumu bugün saat 10:15 itibariyle başladı. Sabahın erken saatlerinde çok sayıda aday sınav heyecanıyla okulun önünde hazır bulundu. Üniversitede öğrenim görmeye hak kazanmak için yıl boyunca 120 soruyu 165 dakikada çözmeye çalışan öğrenciler, Odunpazarı ilçesine bağlı Yenikent Mahallesi’ndeki Hoca Ahmet Yesevi Anadolu Lisesi’ne geldiklerinde şaşkına döndüler. Lisenin bulunduğu Özten Caddesi’ndeki Cumartesi pazarı, öğrencileri tedirgin etti. Sınav esnasında market görevlilerinin bağırışları nedeniyle dikkatleri dağılacağı için tedirgin olan adaylar gergin bir şekilde sınav salonlarına girdiler. Böylesine değerli bir sınav gününde okul önünde market kurulmasına sitem eden veliler, bugün için bir değişiklik yapılması gerektiğini söyledi.

“Gelir gelmez pazarı gördük ve bu durumu konuştuk”

Sabah erken saatlerde kızının sınava gireceği okula geldiklerini söyleyen Salih Kutlu, pazarı görünce tedirgin olduğunu söyledi. Kızının da endişeli olduğunu söyleyen Kutlu, “Bugün pazar başka bir yere kurulmalı. Başka bir semtte falan olmalı. En az 200 metre ileride kurulmalı. okula gelmeden önce kesin yoksa polis daha çok kontrol etsin kızımın bu sınava üçüncü girişi birinci girdiği zaman korona virüs vardı 200 bin sıradaydı sonra 130 bin sıradaydı şu an giriyor Hayırlısı olsun. Gelir gelmez pazarı gördük ve bu durumu konuştuk. Şu an bir ses yok. Çünkü pazarda herkes biraz dikkatli, onların hakkını yememek lazım” diye konuştu.

“Arkadaşlar zaten gergin olan bir piyasanın burada kurulması çok saçma”

Çocuğunu sınavın yapılacağı okula getiren diğer baba Erdem Parmaksız ise şöyle konuştu;

“Oğlan bir yıldır gece gündüz hazırlanıyor, uygun bir yerde tutunmak istiyor. Burada market olması çok saçma geliyor. Bence bu tür şeyler çok saçma çünkü çocuklar aslında gergin. Bilmiyorum etkilenmiş bile olabilirler.Şu an ses yok polisin biraz kontrolü var ama yapmasa daha iyi olur diye düşünüyorum.” – ESKİŞEHİR

gurpinarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu