Ekonomi

Dolandırıcıların TPAO oyunu: Reklamlarla vatandaşları kandırmaya çalışıyorlar

Türkiye Petrolleri Anonim Menfaat Sahipleri adı kullanılarak bazı internet siteleri ve sosyal medya hesaplarında şirketin hisse satışı yönünde yanlış bilgiler yayarak dolandırıcılık faaliyetleri yapılmaya başlanmıştır. Hisselerin satışa çıktığını öne süren dolandırıcılar, sahte yatırım ve kâr oranlarıyla görüntüler paylaşarak vatandaşları dolandırmaya çalışıyor.

Konuyla ilgili TPAO tarafından geçtiğimiz aylarda yapılan açıklamada, hisse satışının söz konusu olmadığı konusunda vatandaşların uyarıldığı ve dolandırıcılık faaliyetlerinde bulunanlar hakkında yasal işlem başlatıldığı duyurulmuştu.

TPAO UYARILDI: HİSSE SATIŞI DÜŞÜNÜLMÜYOR

TPAO’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bazı internet siteleri ve sosyal medya hesaplarında Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) hisselerinin ‘yatırım fırsatı’ adı altında satılması yönünde gerçeği yansıtmayan dolandırıcılık girişimleri bulunmaktadır. Algı oluşturulmaya çalışılmıştır. Kurumumuz yüzde 100 kamu sermayeli Kamu İktisadi Teşebbüsü olup halka açık bir şirket olmadığı için rastgele hisse satışı söz konusu değildir.
Söz konusu hesaplar ve internet siteleri hakkında İştirakimiz tarafından gerekli yasal işlemler başlatılmış olup, bu tür asılsız ilan ve dolandırıcılık girişimlerine karşı vatandaşlarımızın dikkatli olması gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu