Haber

Demirtaş: Korkmayın, siz de söyleyin… Savaşa hayır

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Taksim saldırısının ardından TSK’nin düzenlediği Pençe-Kılıç harekatını eleştirdi.

Twitter’dan paylaşım yapan Demirtaş şu sözleri kullandı:

“İstiklal’de kirli bir tertiple bomba patlatacak, suçsuz insanları katledecekler. Bu yabanî terör saldırısının altındaki gerçekleri sorgulayanları susturmak için, onları terör yandaşı ilan edecekler.

İstiklal’de katledilen kardeşlerimiz üzerinden doğan acıyı ve öfkeyi istismar ederek Kürtlerin başına bomba yağdıracaklar. Bu kirli senaryoya ‘vatan savunması’ deyip ulusal hisleri kabartarak oy devşirmeye çalışacaklar, şaşkın muhalefeti de peşlerine takacaklar.

Savaşı desteklemeyenleri vatan haini ilan edecekler. Elinizi vicdanınıza koyun ve Allah isteği için doğruyu söyleyin, hakikat bu değil mi? Bu kolay ve dokunaklı denklemi çözmek çok mu güç?

‘Türk’ü Kürt’e, Kürt’ü Türk’e kurban etmeyeceğiz, kirli savaş politikalarına teslim olmayacağız, el ele verip büyük bir barış, kardeşlik, huzur, refah toplumu olacağız, YAŞASIN BARIŞ’ demek çok mu güç?

Bakın bu denli haksızlığa ve zulme karşın biz söylüyoruz; korkmayın, siz de söyleyin: SAVAŞA HAYIR!” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu