Haber

CHP’nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Aras oldu

31 Mart yerel seçimlerinde CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras oldu. Bir dönem Bodrum Belediye Başkanı olan ve yeniden aday olan Ahmet Aras, CHP Parti Meclisi’nin aldığı kararla Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı olarak aday gösterildi.

Mevcut Belediye Başkanı Osman Gürün’ün aday olmayacağını açıklamasının ardından eski milletvekilleri başta olmak üzere çok sayıda aday Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne başvurdu. CHP Parti Meclisi’nin Muğla Büyükşehir Belediye adayı olarak gösterdiği Ahmet Aras ilk açıklamasını yaptı. Aras, “Merhaba sevgili Muğla halkı. 4 yılı askeri lise, 4 yılı askeri lise ve 21 yılı yöneticilik olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri çatısı altında 29 yılını geçirmiş, her yıl Muğla’da yaşamış bir Muğlalı olarak, Bu dönemi vatanını satmak için değil, korumak için geçirdiğim gün olarak değerlendiriyorum. “Büyüdüğüm Bodrum’da ilk önce beni ‘Belediye Başkan Adaylığı’ ile onurlandıran ve bugün bizi gururlandıran Cumhuriyet Halk Partimize şükranlarımı sunuyorum. Muğla’nın “Büyükşehir Belediyesi Başkan Adaylığı” dedi.

“Muğla’nın her köşesini kendi evim gibi göreceğim”

Muğla halkının haklarının korunması için çalışacağını belirten Aras, “Bodrum’dan Dalaman’a, Datça’dan Fethiye’ye, Kavaklıdere’den Köyceğiz’e, Marmaris’ten Menteşe’ye, Milas’tan Muğla’ya kadar bilinmesini isterim. Ortaca, Seydikemer’e” Cennetimiz Muğla’nın Ula’dan Yatağan’a kadar her köşesini kendi evim gibi görmek, her Muğlalıyı kendi ailemden biri olarak kabul etmek, onların her zaman iyi ve güzel yanlarında olmak benim için vazgeçilmez olacaktır. kötü zamanlar ve haklarını korumak için. Üstelik biz ormanlarımızı hunharca katlederken, suyumuzu çalan termik santrallerle başımızı belaya sokanlara, kıyılarımızı, tarım alanlarımızı betona boğmak isteyenlere, yolumuzu çevirenlere karşı amansız bir çaba içinde olacağım. Yüzyıllardır yaşadığımız toprakları haksız, çifte standartlı kararlarla daraltarak, önceliği insan değil para olan bu zihniyetin önüne geçmek için cehennemi yaşıyor. Yasal yetkimi sonuna kadar kullanacağım. Ülkemizin dünyaca ünlü doğal değeri olan cennetimiz Muğla’ya hizmet etme fırsatını borçlu olduğum başta değerli Genel Başkanım Sayın Özgür Özel olmak üzere Başbakan Üyelerimize ve MKYK Üyelerimize ve siz değerli müşterilerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Muğla’nın değerli insanları en üst düzeyde. “Sevgi ve Saygılarımla” dedi. – MUĞLA

haber-bahce.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu