Haber

Bursa’da kurbanlık hayvanlarda ultrason eşliğinde gebelik kontrolü

BURSA (İGFA) –Osmangazi Belediyesi Çevre Koruma ve Denetim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan veteriner hekimler, Osmangaz Belediyesi Veysel Karani Kurban Satış Tesisi’nde kurbanlık hayvanların gebe olup olmadığı ve sığırların 2 yaşında olup olmadığını kontrol ediyor.

Veterinerler, satılık dişi hayvanları ultrason cihazı ile hamile olup olmadıklarını kontrol eder. Muayeneler sırasında gebe kalan hayvanların satışına izin verilmemektedir. Ayrıca sığırların ağızlarından 2 yaş dişlerinin çıkıp çıkmadığına da bakılır. 2 yaşın altındaki büyükbaş hayvanlara da satış izni verilmiyor. Vatandaşların kurbanlarını sadakatle almaları için çalışan Osmangazi Belediyesi ekipleri, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Vatandaşların kaliteli hizmet alması için çalıştıklarını belirten Osmangazi Belediyesi Çevre Koruma ve Denetleme Müdürlüğü misyonlu veteriner hekim Hakan Tan, “Pazarımızda satışa sunulan kurbanlık hayvanlar veteriner hekimler tarafından incelenip buraya geliyor. bir rapor ile. Vatandaşlarımız şüpheye düştüğünde ultrason rehberliğinde hayvanlar pazar alanımızda uzman veterinerlerimiz tarafından hamile olup olmadığı kontrol ediliyor. Ayrıca kurbanlık sığırlarda 2 yas kontrolü yapmaktayız. Diş kontrollerimiz ile sığırların kurbanlığa uygun olup olmadığını tespit ediyoruz.” söz konusu.

haber-turgutlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu