Haber

Berkan Kutlu: Galatasaray’ın hedefi Şampiyonlar Ligi’ne katılıp güzel işler yapmak

Berkan Kutlu, “Galatasaray ile Avrupa Ligi’nde oynamak güzel bir duyguydu. Galatasaray’ın ait olduğu yer Şampiyonlar Ligi’dir. Amacımız Şampiyonlar Ligi’ne katılıp güzel işler yapmaktır.”

Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi 3. Eleme Turu rövanş maçında yarın Olimpija Ljubljana’yı konuk edecek. Sarı-kırmızılı grubun orta saha oyuncusu Berkan Kutlu, yarın oynanacak mücadele öncesi düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Amaçlarının grup aşamasına geçmek olduğunu belirten Berkan Kutlu, “Rakibimize saygı duyuyoruz. Önemli bir organizasyonun içindeyiz. Hedefimiz Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalmak.”

“ŞAMPİYONLAR LİGİ, GALATASARAY’IN AİT OLDUĞU YER”

Şampiyonlar Ligi’ne katılıp gruplarda güzel işler yapmak istediklerini ifade eden Berkan Kutlu, “Galatasaray ile Avrupa Ligi’nde oynamak güzel bir duyguydu. Galatasaray’ın ait olduğu yer Şampiyonlar Ligi’dir. Hedefimiz katılmak. Şampiyonlar Ligi’nde güzel şeyler yapmak için heyecanlıyım, ben de katılmak istiyorum. İlk maceram olacak. Onun için çok mutluyum.”

“GALATASARAY TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK KULÜBÜ”

Eleştirilerden başta etkilendiğini ancak şu anda etkilenmediğini ifade eden Kutlu, “Galatasaray’da rekabet normal olacak. Galatasaray Türkiye’nin en büyük kulübü. Tabii ki burada olmak için her gün takmam gerekiyor. Rekabet. Bunları biliyorum. Eleştiriler hakkındaki düşüncelerim. “Hep aynı. Beni hocam, ekibim ve teknik ekibimiz dışında hiçbir şey etkilemiyor. Şimdi işimi yapıyorum. Tabii ilk dönem zordu ama şimdi hiç etkilenmiyorum.”

“GALATASARAY’DA OLMAK BÜYÜK DENEYİM”

Karakter olarak kendisini geliştirdiğini belirten Berkan Kutlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Berkan henüz istediği yere gelmedi. Çünkü daha 25 yaşında. Profesyonel 4. sezonuna başlıyor. Bu yol her zaman yüksek bir ivme olmuyor. Bazen inişler çıkışlar oluyor. Kendimi geliştirdim.” İnsan olarak, karakter olarak çok. Galatasaray’da olmak harika bir deneyim. “Her gün bir baskı, her antrenman, her maç farklı bir baskı. Doğru yolda olduğumu düşünüyorum.”

“HANGİ GRUP GELİYOR BİZ GALATASARAYIZ”

Berkan Kutlu, Şampiyonlar Ligi’nde hangi grupta mücadele etmek istediği sorusuna şu yanıtı verdi:

“Hiç düşünmemiştim. Hangi takım çıkarsa çıksın biz Galatasaray’ız. Ali Sami Yen gerçekten farklı. Taraftarımızla bütünleştiğimizde kimseden korkumuz yok.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu