Ekonomi

BDDK kararı sonrası İş Bankası ve THY’den hisse geri alımı

İş BankasıKAP’a (KAP) KONTEYNERhisse geri alım programı başlattığını duyurdu.

açıklamada, Yönetim Kurulumuz, 6 Şubat’ta yaşanan sarsıntının ardından, sağlıklı fiyat oluşumunu desteklemek ve tüm yatırımcıların menfaatlerini korumak amacıyla, Sermaye Piyasası Kurulu’nun 2023/ sayılı tebliği ile açıklanan 9/177 sayılı İlke Kararı kapsamında; 14 Şubat tarihli 10 sayılı Genel Müdürlük Genel Müdürlüğü, Küme payların Borsa İstanbul’da piyasadan geri alımı, geri alınabilecek azami pay sayısının 330 milyon olarak belirlenmesi, 3 milyar TL olarak geri alım için kullanılabilecek fon bedeli ve geri alım işlemlerinin belirlenen limitler dahilinde yerine getirilmesi.kelimeler yer aldı.

THY’den 9 milyar liralık geri alım

Türk havayollarıKAP’a (KAP) KONTEYNER) hisse geri alım programı başlattığını duyurdu.

Açıklamada, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) Geri Alınacak Paylar Tebliği’nde bugün hayata geçirilen değişiklik çerçevesinde, sağlıklı piyasaları desteklemek amacıyla 3 takvim yılını kapsayacak şekilde pay geri alım programı başlatılmasına karar verildiği belirtildi. hisse senedi piyasasında fiyat oluşumu.

Açıklamada, geri alıma yatırılabilecek azami tutarın şirketin nakit portföyünden karşılanmak üzere 9 milyar TL olarak belirlendiği ve geri alınabilecek azami hisse sayısının 100 bin TL ile sınırlı olacağı kaydedildi. Şirketin çıkarılmış sermayesinin yüzde 5’i ve yapılacak pay geri alım işlemleri ilk Genel Kurul toplantısının gündemine alınarak Genel Kurul’a bilgi verildi. sunulmasına karar verildiği belirtildi.

Bankaların BDDK’dan hisse geri alımlarını kolaylaştıracak adım

BDDK, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa. depremler yüzündenAlınan ek yönetim kurulu kararları resmi internet sitesinde yayımlandı.

Kurum, 6 Şubat 2023 tarihinden 1 Ocak 2024 tarihine kadar geri alım yoluyla satın alınan halka açık bankaların paylarının esas sermayeden iskonto kalemi olarak değerlendirilmeyeceğini belirtmişti.

Bu kararlar 6 Şubat 2023 tarihinden 1 Ocak 2024 tarihine kadar geçerli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu