Haber

Bakan Bak Yaraları Sarmaya Çalışacak

Bakan Bakın yaraları sarmak için çaba harcayacağız (2)

gençlik ve Spor Bakan Osman Aşkın Bak, Adıyaman ile temaslarının ardından Kahramanmaraş’a geldi. Bakan Bak, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Avşar Yerleşkesi gençlik odasında gençlerle bir araya geldi. Burada bir konuşma yapan Bakan Bak, gençlere hayata dair tavsiyelerde bulundu.

‘KESTİKLERİM DÜNYAYI 4 KEZ DÖNDÜRDÜ’

Gençlere önce hayallerinin peşinden gitmelerini tavsiye eden Bakan Bak, hayallerinin peşinden koştuğunu ve onları gerçekleştirmek için çok çalıştığını belirterek, “Mühendis olmak istiyordum, İngiltere’ye gitmek istiyordum. Oraya gittim, çalıştım. Lokantalarda çalıştım, garsonluk yaptım, oto tamirciliği yaptım, inşaatta çalıştım, mühendis oldum, dönercide çalıştım, deyim yerindeyse kestiğim döner dünyayı 4 kez döner. .Yani hayat emektir hayat emektir diyorum okuduk okuduk araba tamir ettik pizzacıda çalıştık italyan restoranında inşaatta çalıştık hep hayallerimizin peşinden koştuk burslar kazandık.

‘POSTPOST, BEKLEMEYİN, BEKLEMEYİN’

Yüksek lisansını İngiltere’de Nottingham Üniversitesi’nde yaptığını belirten Bakan Bak, üniversitenin yüksek lisans ücretini ödemek için neler yaptığını anlattı ve şöyle devam etti: ‘Yüksek lisans ücreti 6 bin lira. İlk taksiti çalışarak ödedim, ikinci taksit için param bitti. İkinci taksitin zamanı yaklaşıyor, kara kara düşünüyorum. Bir yandan çalışıyorum ama para yetmiyor. O zamanlar üniversitede yurt dışından gelen öğrencilere burs vardı, 2 bin lira ilan vermişler, taksitim 2 bin liraydı. Ne yapmalıyım, bu burs için başvurmalıyım. Burs başvurusunda bulundum ve başvuruda yaptığım işi anlattım. Yola çıktım, orada çalıştım, garsonluk yaptım, inşaatta şunu yaptım, bunu kazandım, araba tamir ettim vs, bunların hepsini yazdım. Bir hafta sonra beni aradılar, heyet başkanı hanım ‘Bunların hepsini sen mi yaptın’ dedi. ben de ‘ben yaptım’ dedim. ‘Bu bizim için çok güzel bir hayat hikayesi, sizin de bir hikayeniz var. Sana burs veriyoruz’ dedi. Ne oldu bursu aldık. 2 bin lira aldık, ikinci taksiti ödedik. Yani isteyeceksin, peşinden gideceksin, kapılar kapansa da diğer kapıya koşacaksın. Çabayı bırakmayacaksın, sporcu bir o kadar. Rakibini yenmek için şampiyon olduğunda, şampiyonu yendiğinde şampiyon olursun. Yani şampiyonu yenmek için ne yapman gerekiyor, daha çok çalışman gerekiyor. Dolayısıyla hayaller, hikâyeler, olmak istediklerin, takip ettiklerin, kovaladıkların hepsi birer hikâyedir. İnsanların bir hikayesi olmalı, anlatırken gurur duymalı. Geçmişimle gurur duyuyorum. Bu yüzden hayalleriniz olmalı ve hayallerinizin peşinden koşmalısınız. Burada hayat boş, ihtimal yok. Hayır. Erteleme, tembellik etme, pes etme. Kesinlikle ve kesinlikle hedeflerinizi ertelemeyin, pes etmeyin.

Bakan Bak daha sonra gençlerin sorularını yanıtladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu