Haber

ASECAP Günleri Avrupa’nın Altyapı Devlerini İstanbul’da Buluşturuyor

İstanbul, 18-20 Eylül tarihleri ​​arasında Avrupa’nın önde gelen karayolu işletmecilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Avrupa Ücretli Karayolu Altyapı İşletmecileri Birliği (ASECAP) tarafından her yıl düzenlenen ASECAP Günleri Zirvesi, Cumhuriyetimizin 100. yılında ICA’nın himayesinde İstanbul’da düzenleniyor. Dünya taşımacılık sektörünün odağını Türkiye’ye taşıyacak tepede, karayolu taşımacılığında standartlar belirlenecek ve yenilikçi teknolojiler tartışılacak.

 

Avrupa Ücretli Karayolu Altyapı İşletmecileri Derneği (ASECAP), her yıl düzenlediği ASECAP Günleri Zirvesi kapsamında, ICA’nın ev sahipliğinde, Avrupa’daki karayolu operasyonlarıyla ilgili fikir liderlerini İstanbul’da ağırlıyor. 18-20 Eylül tarihleri ​​arasında düzenlenecek 50. ASECAP Günleri Zirvesi’ne 200’den fazla uluslararası otoyol, köprü ve tünel işletmecisi, Türkiye’nin önde gelen altyapı işletmecileri ve sektörün önde gelen firmaları katılacak. Geleceğin karayolu taşımacılığı trendlerini belirleyecek ASECAP Günleri Zirvesi’nin İstanbul’da düzenlenecek olması, dünya taşımacılık sektörünün odağını Türkiye’ye taşıyacak. Zirvede Avrupa’nın önde gelen karayolu uzmanları; “ Ulaştırma altyapısının finansmanı eşitlik ve verimliliğin sağlanmasına nasıl yardımcı olabilir? Bu konuda ne gibi iyi uygulamalar var? Ekonomik bir güçlendirici olarak finansmanı çevre ve güvenlik hedeflerine bağlamanın en iyi yolları nelerdir? Hangi yenilikçi finansman araçları özel fonları mobilite altyapısı yatırımlarına çekecek?gibi soruların cevabını arayacak.

 

Türkiye’den üye olan tek firma

ASECAP’ın Türkiye’den ilk ve tek üyesi olan ICA, Taşımacılık ve Lojistik sektörünün tüm branşlarında faaliyet gösteren, dünyadaki yüzde 100 Türk sermayeli tek özel şirket olarak öne çıkıyor. ICA Genel Müdürü Serhat Soğukpınar, kıtaları birbirine bağlayan siyasi coğrafyaya sahip Türkiye için ASECAP üyeliğinin büyük önem taşıdığını belirtti. ASECAP Günleri kapsamında Avrupa’nın önde gelen karayolu işletmelerini İstanbul’da ağırlayacaklarını belirten Serhat Soğukpınar, “Etkinlik ile Türk şirketlerinde ASECAP dışı bir kuruluş olan ASECAP’ın faaliyetlerinin önemi konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyoruz. hükümet kuruluşu. Dünyada ulaştırma sektöründeki disiplinler arasında mevzuatı tamamlanmayan tek alan karayoludur. Bu nedenle ASECAP üyeliğimiz büyük önem taşıyor. Bölgemizde Avrupa standartlarını oluşturmaya çalışıyoruz. ASECAP Günleri’nde karayolları için gerekli standartların belirlenmesine katkı sağlayacağız” dedi.

 

“ASECAP, paydaşlarla birlikte çalışarak geleceği tasarlamaya çalışıyor.”

ASECAP Genel Sekreteri Malika Seddi, ASECAP Günleri 2023’te karayolu taşımacılığının geleceğinin tartışılacağına dikkat çekti. Malika Seddi, “ASECAP üyeleri; Ulaştırma sektörünü güvenlik, çevre, hareketlilik ve finans gibi farklı açılardan daha verimli, sosyal açıdan eşitlikçi ve daha sürdürülebilir hale getirerek iyileştirme konusundaki kararlılığını vurgulamak için her yıl bir araya geliyor. 50. ASECAP Günleri’nde; Sosyal ve ekonomik kalkınmanın kilit noktası olan mobilite hizmetlerine eşit erişimin nasıl sağlanacağı üzerinde duracağız. Karayolu taşımacılığında gerekli standartları, yenilikçi teknolojileri ve sürdürülebilirlik uygulamalarını tartışacağız. Altyapı projelerimizin geleceğin araç ve çözümleriyle uyumlu olması gerekiyor. “ASECAP, Avrupa’nın karbondan arınma hedefi için köprü, tünel ve otoyol işletmecilerinin neler yapması gerektiğini belirliyor, başarılı örnekleri paylaşarak bilginin yayılmasını sağlıyor ve karşılaşılacak sorunlar konusunda tüm paydaşlarla birlikte çalışarak geleceği bugünden tasarlamaya çalışıyor.” .

  

Editöre not:

ASECAP Hakkında

1973 yılında kurulan ASECAP, Avrupa Birliği içerisinde özel otoyol işletmeciliği, fiyat tahsilatı, bakım ve onarımına ilişkin düzenlemelerin oluşturulması ve geliştirilmesinde referans kuruluş olarak hizmet vermektedir. ASECAP, 19 ülkeden otoyol, köprü ve tünel işleten şirketleri içeriyor ve her ülkeden yalnızca bir asıl üye bulunuyor. Bugün ASECAP üyeleri toplam 82 bin kilometreden fazla otoyol, köprü ve tünelin işletilmesinden sorumlu olup, bu ulaşım ağı Trans-Avrupa Karayolu Ağının (TEM) çoğunluğunu oluşturmaktadır.

ASECAP bu yıl 50. kez düzenleniyor. Tepe kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıldönümünde Avrupa’nın altyapı devleri İstanbul’da ağırlanıyor. ASECAP Günleri’nin bu yılki gündeminde “Ücret Toplamasında Yenilikçi Çözümler, Kapsamlı Mobilite için Yenilikçi Finansman Model Planları, Sürdürülebilir Varlık Yönetimi ve Proje Teslim Modeli, Altyapı Projelerinin Dayanıklılığı, Yol Güvenliğinde Yenilikçi Yaklaşımlar” gibi doğrudan altyapı işletmecilerini ilgilendiren oturumlar yer alıyor. .

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberposof.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu