Haber

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı: YSP barajı geçmezse 10 milletvekili atayacağız

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, aylık basın toplantısını Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti’nde gerçekleştirdi. Aydın, 14 Mayıs seçimlerinin tarihin en değerli seçimlerinden biri olduğuna değindi. Seçimlerin Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’nun ortasında yapılacağını belirten Aydın, “14 Mayıs seçimlerinden galip çıkacağız” dedi.

Amida Haber’de yer alan habere göre; Aydın dedi ki:

“Diyarbakır, seçimlerde molotof ve tabletlerin ortasında, Lice’de kurulan mahkemelerin ve yapılan hizmetlerin ortasında seçim yapacak. Diyarbakır çok acılar çekti. Diyarbakır’ı eski günlerine döndürmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz” dedi.

AK Parti’nin Diyarbakır’da bir önceki seçimlerde aldığı oy oranının yüzde 40 ile 15 arasında değiştiğini belirten Aydın, “Bu seçimde halk barışa ve güvene oy verecek. Mevcut temsilci sayımız artacaktır. Yeşil Sol Parti barajın altına düşerse 10’dan fazla milletvekili seçeriz” dedi.

Aydın son olarak şunları söyledi: “Erdoğan’dan başka Kürtler için çalışan lider yoktur. CHP iktidara gelirse Kürt kazanımları göz ardı edilemez. CHP kör bıçakla bekliyor.” (KAYNAK)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu