Haber

4,1 milyar TL’lik Aile Desteği ödemesi yatırılıyor

ANKARA (İGFA) –Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, şu anda uygulanan en kapsamlı sosyal yardım uygulaması olan Türkiye Aile Destek Programı’nda şu ana kadar hanelere toplam 56,3 milyar TL destek sağladıklarını belirtti.

Bakan Göktaş, Türkiye Aile Destek Programına sadece gelir kriteri esas alınarak düzenli sosyal yardımdan yararlanan hanelerin yanı sıra herhangi bir dezavantajı olmadığı için düzenli sosyal yardım alamayan haneleri de dahil ettiklerini belirterek, şöyle konuştu: Sosyal refah paylaşımını ön planda tutan, arz odaklı güçlü sosyal yardımlar “Sistemi kararlı ve etkin bir şekilde yürütüyoruz. Büyüyen ve gelişen ülkemizin refahını vatandaşlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz” dedi.

Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hanelere her ay sistematik destek sağladıklarını kaydeden Bakan Göktaş, “Verdiğimiz desteklerle ihtiyaç sahibi hanelerimize destek olmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Türkiye Aile Desteğini yatırıyoruz. Ödemeleri bugünden itibaren hesaplara programlıyoruz. Bu ay ihtiyaç sahibi hanelerimize toplam 4,1 ödeme gerçekleştiriyoruz.” “Milyar TL ödeyeceğiz” dedi.

Bakan Göktaş, destekten yararlanan hanelere çocuklarının masraflarını karşılayabilmeleri için aylık Çocuk Nafakası ile birlikte Elektrik Tüketim Takviyesi de verdiklerini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu